Cestou necestou – 16 rokov fotografky na cestách, dobrodružstvo v Patagónii a Amazonský dažďový prales

Iné akcie
Žilina
-

Celoročný cestovateľský festival Cestou necestou pozýva na svoje žilinské februárové vydanie. Tešiť sa môžete na zážitky zo 16-tich Katkiných rokov ciest po svete, Marcel nás zoberie do nádhernej Patagónie a s Romanom spoznáme Amazonský dažďový prales a jeho obyvateľov.

18.00 Katka Líšková – 16 rokov s foťákom na cestách
Príbehy fotografky ocenenej mnohými cenami, vrátane Slovak Press Photo. Katka je jedna z našich najlepších fotografiek a zároveň jedna z najscestovanejších Sloveniek. Počas svojich 16-tich rokov navštívila už takmer 100 krajín sveta a porozpráva nám o svojich najzaujímavejších zážitkoch. Napríklad ako hľadala najznámejšieho fotografa v Burkine Faso, ako fotila reportáž o futbale v Ugande, rituály ekvádorskych domorodcov alebo mayské mestá v guatemalskom pralese.

19.15 Marcel El Mundo Fronko – 6 týždňov v Patagónii
Patagóniu som navštívil počas trojmesačnej cesty Južnou Amerikou, počas ktorej som tu strávil 6 týždňov. Absolvoval som niekoľkodňové túry v Cerro Castillo, El Chaltén a Torres del Paine, cestoval stopom, spal v stane, varil v ešuse, raz som sa skoro utopil, druhý krát spadol zo skaly, niekoľko nocí som sa klepal zimou, ale všetko to stálo za to. Miesta, ktoré som navštívil, boli tie najkrajšie, aké som kedy videl, stretol som mnoho zaujímavých ľudí, ale hlavne si užíval nádhernú divokú prírodu Patagónie.

20.30 Roman Nemec – Skutoční hrdinovia Amazónie
Keď sa v médiách hovorí o Amazonskom pralese, správy sa týkajú devastačného odlesňovania, nezákonného ťaženia minerálov a násilností páchaných na domorodcoch. Smutné je, že vlády štátov, na ktorých území sa Amazon rozprestiera, konajú príliš pomaly a málo. Tento negatívny trend je žiaľ dlhodobý a s alarmujúcou tendenciou. Týka sa nás to? Celkom určite áno, je to predsa prírodné dedičstvo nás všetkých. Počas svojich ciest do Amazonského pralesa sa Roman zoznámil s NGO Brazílske lekárske expedície - EDS, ktorí ho pozvali dokumentovať ich prácu na expedícii v apríli 2019 a v roku 2022. O svojich fascinujúcich zážitkoch nám tento skvelý fofograf porozpráva viac. „Starať sa o zdravie domorodých obyvateľov znamená zachovať Amazonský prales!“

Lístky v predpredaji nájdete na stránkach www.cestounecestou.sk. Ak sa nevypredajú (čo nepredpokladáme), budú sa predávať aj na mieste, ale o 2€ drahšie. 

Vstupenky

Odporúčané akcie