COSMOS DISCOVERY

Divadlá
Bratislava

VÝSTAVA COSMOS DISCOVERY - NAJVÄČŠIE DOBRODRUŽSTVO ĽUDSTVA – VSTÚPTE S NAMI DO VESMÍRU! 

Svetová výstava Cosmos Discovery mapuje pilotované lety do vesmíru od ich počiatkov až po súčasné aj plánované misie. Zoznámte sa s prvými vesmírnymi rokmi, najdôležitejšími míľnikmi povojnovej histórie ľudstva, aj najnovšími projektmi a víziami. Prežite naozajstné príbehy hrdinov, ktorí prekročili hranicu atmosféry. Dotknite sa Mesiaca, vstúpte na palubu vesmírnej stanice, zažite najväčšie dobrodružstvo ľudstva na vlastnej koži. Výstava Cosmos Discovery vznikla v spolupráci s NASA, svetovými, českými a slovenskými odborníkmi.

Svetová výstava Cosmos Discovery bude slávnostne otvorená v Incheba Expo Bratislava dňa 01. októbra 2022, bude mať rozlohu viac ako 2000m2. Tešiť sa môžete na stovky exponátov mapujúcich vývoj pilotovaných vesmírnych letov od historického začiatku až k súčasným plánovaným misiám. Uvidíte ruský Sputnik, Lajku, Gagarina, či americkú raketu Mercury. Nebude chýbať lunárny program Apollo, ale i ruský Lunochod, obrovský model rakety Saturn alebo originál ruského Soyuzu. Pestrá je aj prehliadka vesmírnych skafandrov. Najväčšiu pozornosť upútajú časti vesmírnych lodí a vesmírnych staníc, či riadiace stredisko v Houstone.  

Pri vstupe každý návštevník dostane KARTU KOZMONAUTA s menom a príbehom reálneho kozmonauta, o ktorého vesmírnej misii sa dozvie ďalšie podrobnosti v priestoroch výstavy. 

Pre deti je pripravený DETSKÝ NÁUČNÝ CHODNÍK, vďaka ktorému sa nielen zabavia, ale zároveň načerpajú množstvo nových vedomostí.

V interaktívnom Cosmocampe, ktorý je súčasťou výstavy si môžete vyskúšať výcvik kozmonautov a zaujímavé 3D-technológie.

K dispozícii bude aj audioguide pre dospelých a deti, ktorý si každý návštevník môže stiahnuť do vlastného mobilného aparátu zadarmo.

Výstava sa otvára 1.10. 2022 v Incheba Expo Bratislava, hala B2.

Otváracie hodiny pondelok – nedeľa od 09:00 – 20:00, pokladňa sa zatvára o 18:00, posledný vstup o 18:00.

Vstupenky si môžete zakúpiť cez predpredaj alebo priamo na výstave v pokladni Cosmos Discovery.

Podrobné informácie a fotogalériu z výstavy nájdete na www.cosmosbratislava.sk


Celou výstavou vás prevedie audiosprievodca. Stiahnete si ho cez odkaz alebo cez QR kód zadarmo.

​
Audiosprievodca je v dvoch verziách:
- verzia pre deti / v slovenskom + anglickom jazyku
- verzia pre dospelých / v slovenskom + anglickom jazyku


Vstupenky

Odporúčané akcie