Divadlo Houže: Fándly alebo Stručná história neúspechu

Divadlá
Žilina
-

Inscenácia šitá na reprízy v krčmách, putikách, šenkoch. V dedinke medzi kopcami sa ukrýva ozajstné šialenstvo. Vo vybájnených tvoroch, ktoré nikdy nik nevidel. V opitých cicuľkách, tradíciách, chlievoch. A v opovrhnutí, ktoré nachádzajú učenci medzi hlupákmi. rozpráva príbeh životnej cesty evanjelického kňaza a spisovateľa. Juraja Fándlyho zosiela na svet Pán Búch, aby zvrátil skazu a zadubenosť, do ktorej sa ženie obyčajný ľud 18. storočia. Fándly sa ocitá v mnohých zapeklitých situáciách - od dedinčanov, ktorí pália vlastnú úrodu, cez dekadentný ľudový večierok až po domáce násilie a súboj s vybájeným monštrom menom Neviemeštečo.

Búch: Bože, Bože... Co jsem to udělal...To že je budoucnost?! Tyhle ničemové?! S tím já musím něco udělat. Neboť celá má práce vyjde navnivoč!

Hrdina príbehu je jasný, riešenia problémov jednoduché. Čo sa však stane, keď sa masa vzbúri proti osvietenému človeku? Kde má miesto rozum a dialóg v rukách sfanatizovaného davu s povestným „sedliackym rozumom“?

 

Koncept a libreto: Matej Truban a Hana Launerová
Réžia, text: Matej Truban
Dramaturgia: Hana Launerová
Scéna a bábky: Michaela Zajačková
Hudba: Matej Truban, Erik Sitár, Štefan Kratochvíl
Technická spolupráca: Ján Baumann
Produkcia: Matej Truban a Filip Jankovič
Hrajú: Lukáš Takáč, Jakub Jablonský a Matej Truban

Vznik a realizáciu projektu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga - celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 99eur (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 69eur).

Vstupenky

Odporúčané akcie