Letné študentské rezidencie: „N I [c] K“ a „Tí za oponou“

Divadlá
Žilina
-

V rámci projektu Roots & Shoots sme v apríli publikovali OPEN CALL na letné študentské/absolventské rezidencie v našej sále S1.

Vybrali sme dva projekty, jeden tanečný a jeden divadelný, ktoré budú u nás na začiatku júla tvoriť a ponúknu aj work-in-progress prezentáciu svojej práce.

Cieľom tohto projektu je podporiť mladých začínajúcich umelcov a umelkyne, vytvoriť im priestor pre tvorbu, odbornú i divácku spätnú väzbu, coaching a profesionálne skúsenosti.

 

V roku 2024 budeme na rezidencii hostiť tieto projekty:

 

Jessica Schmidtová a kol.: N I [c] K

Hlavnou témou je mentálne zdravie, duševné a psychické poruchy, poruchy osobnosti, konkrétne sa zameriava na schizofréniu. Čo sa odohráva v hlave schizofrenika a ako jeho myslenie a rozštiepená osobnosť ovplyvňuje jeho vnemy a správanie?

Vysvetľuje vývin choroby, jej vznik. Zobrazuje postupné rozpoltenie osobnosti. Celkom nevinné stretnutia s personami, ktoré však nie sú reálne. Pohybové dialógy spočiatku pôsobia prirodzene, ako celkom bežný kontakt s priateľom, či známym. Divákovi prezentuje nevedomú perspektívu postihnutého, až neskôr zisťuje, že niečo nie je v poriadku.

Ide o novo-rozpracovaný tanečný projekt so stručným námetom, so štyrmi tanečníkmi.

 

Lucia Jakubíková a kol.: Tí za oponou

Dvaja produkční a neúprosne sa blížiaci začiatok predstavenia. A nielen tak hocijakého. Premiéra. Už len hodina do štartu. A na krku samé problémy.

.....

Vďaka autorskej inscenácií Tí za oponou, ktorá vznikla na základe skutočných udalostí zozbieraných z rôznych českých a slovenských divadiel, zistíte, že dráma sa nemusí odohrávať len na javisku.

Autorská divadelná hra, ktorá pracuje s celým priestorom divadla aj mimo hľadiska a dokonca aj v exteriéri.  

Vstupenky

Odporúčané akcie