Biodiverzita vs. migrujúce (takzvané invázne) rastliny, dažďová voda - medzinárodný workshop kultúrnych a ekologických aktivistov

Iné akcie
Žilina
-

Medzinárodný workshop kultúrnych a ekologických aktivistov zameraný na viacero ekologických tém: experimentovanie so zachytávaním a využívaním dažďovej vody, potenciál inváznych rastlín vs. rozširovanie biodiverzity, tvorbu umeleckého diela – politického ihriska a záhrady, recyklovanie starých mestských kvetináčov a ich využitie na blokovanie nelegálneho parkovania aj tvorbu verejného priestoru v okolí Stanice, rozširovanie tienenia z rastlín.


Nosné témy: biodiverzita vs. migrujúce (takzvané invázne) rastliny, dažďová voda.


Pre nových účastníkov budeme zdieľať doterajšie skúsenosti celého medzinárodného tímu - kultúrneho centra Stanica a najlepšiu prax z iných kultúrnych centier Trans Europe Halles – napr. z Manifatture Knos (Taliansko), Institut for (X) (Dánsko) a Novej Cvernovky (Slovensko) a ďalších partnerov – napr. Todo por la Praxis (Španielsko), Coloco (Francúzsko). 

 

Odporúčame zobrať si oblečenie do dažďa alebo pršiplášte a vhodnú obuv pre prácu v záhrade – chceme, aby nás prípadné zlé počasie nezastavilo. 


Ak vás workshop zaujal, chceli by ste sa zúčastniť (aj čiastkovo na časť programu), píšte na robo@stanica.sk do 15. apríla 2024. 


Aktivita je spolufinancovaná zo zdrojov Európskej únie.  

Vstupenky

Odporúčané akcie