Jesenná Vegánska nedeľa

Iné akcie
Žilina
-

Po dlhšej prestávke sme sa rozhodli obnoviť tradíciu našich komunitných stretnutí pri dobrom jedle. Témou októbrovej Vegánskej nedele je jeseň vo všetkých jej podobách. Či vaše jedlo bude v jesenných farbách alebo bude zo surovín typických pre jeseň, nechávame na vás. Môžete nás samozrejme prekvapiť a priniesť aj niečo úplne iné, čo by ste chceli nechať ostatným ochutnať. Rovnako budeme radi, ak sa podelíte aj s receptami na svoje výtvory.


Ako fungujú Vegánske nedele a ako sa do nich môžete zapojiť:

Vegánske nedele sa konajú raz mesačne (veríme, že sa nám táto intenzita stretnutí podarí udržať) a každá nedeľa má svoj prívlastok (napr. strukovinová, indická, tradičná, vianočná), ktorý vám napovie, na aké jedlo sa môžete tešiť a v akom duchu môžete aj Vy jedlo na spoločný stôl navariť.

Vstup na večeru je zadarmo, aj keď na stoloch sa vždy nachádzajú kasičky na dobrovoľný príspevok, z ktorých hradíme náklady na suroviny organizačnému tímu, ktorý dbá na to, aby na stole bolo vždy aspoň niečo. Všetky zvyšné peniaze vždy na konci roku spočítame a venujeme organizáciám, ktoré sa venujú opusteným zvieratám. 

Ešte väčším ocenením našej práce je však vaše aktívne zapojenie sa. Našou ambíciou je, aby sa z Vegánskych nediel stala komunitná akcia v tom správnom zmysle a do varenia ste sa zapojili aj Vy, naši hodujúci. Jedinou podmienkou je, že vaše jedlo bude vegánske.

A jedna prosba na záver - budeme radi, ak si donesiete vlastné nádoby a príbor, ktoré si po večeri odnesiete a tým odbremeníte organizátorov od umývania veľkého množstva riadov. Ďakujeme a tešíme sa na stretnutie.

 

Vstupenky

Odporúčané akcie