Raspberry Pi v umení

Iné akcie
Žilina
-

Workshop používania 100-eurového mikropočítača v multimediálnych inštaláciách sa uskutoční v Sngg Studio.

 

Raspberry Pi je univerzálny a lacný mikropočítač, ktorý sa zvyčajne používa na plnenie špecifických, dlhodobo sa opakujúcich úloh. Galerijný technik Dušan Dobiaš sa počas workshopu podelí o svoje know-how a predvedie rôzne spôsoby použitia Raspberry Pi hlavne pri realizovaní multimediálnych a umeleckých inštalácií. Vysvetlíme si výhody aj nevýhody týchto zariadení v každodennej prevádzke galérií a ďalších umeleckých inštitúcií.  

Vyskúšame si nasledujúce praktické príklady rôznych náročností (je ale možné, že nestihneme všetko): audio/video loop, synchronizovaná multikanálová audio/video inštalácia, pohybový senzor, časozber (s raspberry kamerou), vzdialený prístup k raspberry cez sieť, mutlikanálové audio s externou USB zvukovou kartou, etc.

 

Kapacita workshopu je limitovaná. Všetky účastníčky a účastníci by si mali priniesť notebook (alebo usb klávesnicu) a olovrant. Každému požičiame jedno Raspberry. V prípade záujmu píšte email s predmetom "raspberry workshop" na dusan.dobias@gmail.com. 

Workshop je určený aj pre úplných začiatočníkov a širokú verejnosť. Uprednostňujeme však záujemcov a záujemkyne, ktoré by chceli začať používať Raspberry vo svojej umeleckej praxi. 

 

Účastnícky poplatok: 15 eur

 

Digitálne zručnosti rozvíjame vďaka podpore Nadácie Orange.
 

Vstupenky

Odporúčané akcie