Večer filmových bizarností a mimoriadnych experimentov s Petrom Konečným

Kino
Žilina
-

Experimenty na divákoch, ktoré vás určite prekvapia! Pokusmi od elektrického prúdu v kreslách až po 4D bojovali kiná o priazeň divákov po nástupe televízie. Svetom filmových “zázrakov” vás prevedie šéfredaktor portálu kinema.sk Peter Konečný.

Nenechajte si ujsť pokusy, pri ktorých boli pokusnými králikmi diváci v kinosálach. “Za všetko nesie zodpovednosť televízia” je samozrejme zavádzajúce tvrdenie, ale úlohu určitého katalyzátor udalostí rozhodne zohrala. Jej rozmach v 50. rokoch minulého storočia totiž spôsobil, že z bývalých návštevníkov kín sa postupne stali domáci otroci blikajúcej debničky. Prakticky neexistoval dôvod, prečo by mali opustiť vznikajúcu papučovú kultúru. Tak na dovtedy výrazne prosperujúce kiná doľahli ťažké časy. Čakalo sa na zázrak. Už pred zmienenou kino-krízou vymýšľali majitelia kín rôzne zaujímavosti a s ich pomocou sa snažili prilákať divákov práve do toho svojho kina. Samotné pasívne sledovanie filmu im už pripadalo nudné a za každú cenu chceli
diváka prekvapiť niečím novým. Ruské experimentovanie s 3D koncom 40.
rokov minulého storočia, pachové kiná, púšťanie elektrošokov do
sedadiel, alebo vyskakujúci herci z plátna. To všetko a oveľa viac vám rozpovie a na plátne ukáže filmový kritik, fanúšik a bavič Peter Konečný vo svojom 150-minútovom “standupe”. 

Vstupné v predpredaji online 6 / 4 € (plné / zľavnené pre študentov a seniorov), na mieste 7 / 5 €. 

Vstupenky

Odporúčané akcie