D i k o l s o n + Yegor Zabelov

Koncerty
Žilina
-

D i k o l s o n, menom Filip Míšek, je hudobník a skladateľ. Je členom skupiny Khoiba, s ktorou nahral a autorsky sa podieľal na troch albumoch a dvoch EP.

V roku 2011 vydal vo vydavateľstve Minority Records album The Bear Is Sleeping Now, ktorý vyšiel v Japonsku na Friend of Mine Records  a kde v nasledujúcom roku odohral niekoľko koncertov. Jeho druhý album Unbelievable Friendship vyšiel v roku 2022 v slovenskom vydavateľstve Weltschmerzen. 

 

Komponuje hudbu k filmom ako Tiché dotyky (2019, r. Michal Hogenauer) a Útek (2018, r. Agnieszka Smoczynska), ako aj hudbu k divadelným a tanečným predstaveniam. 

Koncom tohto roka sa chystá vydať soundtrack Sarx s hudbou z rovnomenného tanečného predstavenia, ktoré vytvoril slovenský choreograf a tanečník Martin Talaga a ktoré spolu s videoprojekciou zaznie na Stanici.

 

Artcover podujatia vytvorila česká dizajnérka Zuzana Lednická pre release Filipa Míšeka, “Unbelievable Friendship”.

 

Yegor Zabelov je jedným z najosobitejších akordeonistov východnej Európy a v súčasnosti žije a pôsobí v Gdansku.

Zabelov sa vo svojej tvorbe venuje skúmaniu možností nástroja, na ktorý sa špecializuje, pričom často dosahuje jeho hranice. V jeho rukách sa akordeón stáva nástrojom na vytváranie mystických zážitkov a vystúpenia nadobúdajú podobu hudobného rituálu.

V posledných rokoch sa Zabelov sústredil na svoju sólovú kariéru. Hudobník je častým hosťom na európskych festivaloch vrátane Poľska, Nemecka, Francúzska, Holandska, ale aj susedného Česka a na Stanici bude premiérou. 

 

Aj na túto akciu vám platí celoročná permanentka spojených kultúrnych centier žilinských Stanica a Nová synagóga – celý rok neobmedzených kultúrnych zážitkov máte len za 119€ (študenti, seniori, učitelia, ZŤP alebo ľudia hľadajúci si prácu so zľavou za 79€). Máme radi našich pravidelných divákov.

Vstupenky

Odporúčané akcie