Deti sú tiež ľudia: Slobodná výchova a vzdelávanie

Diskusia
Žilina
-

"Som Zdeňka, mám 3 deti, blog a YouTube kanál Děti jsou také lidi. Žijem (nielen s deťmi) unschooling, worldschooling, nomádsky život, samoriadené vzdelávánie, slobodu, dobrovoľnosť a vzťahy naplnené rešpektom a úctou. Baví ma jazdiť po svete a rozprávať sa o tom s nými ľuďmi.

Okrem toho propagujem infirmácie z oblasti práv detí a rodičov vo vzdělávání (fb skupina Řešení problémů ve škole, stížnosti na učitele a školy) a od roku 2012 som sa podieľala na iniciatíve SvobodaUčení.cz. V septembri 2022 vyjde moja kniha o tom, aké dopady má nerešpektujúca výchova na naše životy. Robím aj na dokumentárnom filme Svobodné děti. Miluju svobodu, Pipi Dlouhou punčochu, cestování a zmrzlinu.

Prídem sa s vami podeliť o zážitky a skúsenosti zo života matky jednoho dvadsaťročného mladého muža, štrnásťročnej unschoolerky a trojročnej slobodnej bytosti. Môžeme sa rozprávať aj o 8 rokoch Slobody učenia, o niekoľkých rokoch práce s deťmi v krúžkoch a v škôlke, o sedemročnej domoškoláckej striedavke, jednom pokuse o komunitnú školu alebo o tisícoch príbehov tráum z detstva, které mi posielajú ľudia na sociálnych sieťach."

Diskusiu so Zdeňkou Šíp Staňkovou organizuje Janka Svíbová.

www.detijsoutakylidi.cz
www.svobodnedeti.cz
www.svobodauceni.cz

 

Vstupenky

Odporúčané akcie